Ftrain

FTRAIN 1:

Az Ftrain a MÁV ZRT-vel együtt működő magyar jellegű magánvasúti pálya. HÉV vonali és elővárosi nagyvasúti üzemeléssel működő villamosított vonal. A vonal érdekessége, hogy a fűtőházból is indulhatunk egy fékpróba elvégzése után. Közlekedhetünk a menetrendszerinti személyvonatokon kívül, gépmenetben „fekve maradt” vonatokért, illetve segélymenetként egy balesethez is. A vonalon működő jelzők segítik a közlekedést.

A vonal érdekessége még, hogy a Dispečer forgalmi szimulációs játékhoz készült egy Ftrain adaptáció, amely letölthető a www.rail.hu oldalról.

  • Ftrain készült: 2005 évben
  • A pályát készítette: Fehér György
  • Felújította: HLJ
  • Email: desiro16@freemail.hu
  • Utolsó frissítés : 2016.12.10.

Legfontosabb pályaadatok:

  • Útvonal hossza : 21 800 m
  • Megengedett legnagyobb sebesség:
  • HÉV vonalon 70 km/h
  • Elővárosi vonalon 100 km/h
  • Megállók száma: 5+1 depó
  • Programban használt legkisebb ív: 500m
  • Leghosszabb állomásköz:3700m
  • Legrövidebb állomásköz: 500 m
  • Legnagyobb emelkedő: 15 ezrelék
  • Legnagyobb lejtés: 10 ezrelék

Sebességkorlátozások:

  • Fűtőház területén : 30 km/h
  • Fegyuvár állomás 40 km/h
  • Bébéháza állomás- Bébéháza kijárat között 50 km/h 600m hosszon
  • Bébéháza kijárat2b válton: 40 km/h, 85 méter hosszon
  • 2. alagút a 8580-8880 szelvény között: 80 km/h, 300 méter hosszon
  • HÉV viszonylatban a 8580-8880 szelvény között: 60 km/h, 300 méter hosszon
  • Nórarét állomás: 40 km/h

Fázishatár:

  • 1. alagút 2600-2800 szelvény között
  • Villamosított járműveknél a kontroller és az irányváltó legyen “N” pozícióban!

Állomások:

  • Fegyuvára fűtőház
  • Fegyuvára
  • Bébéháza
  • Nórarét
  • Nóravár alsó
  • Nóravár

Fejlesztés:

A 2005-2006. évi beruházásnak köszönhetően a vonal egy mellékvonali kiágazással bővült Nórarét és Nóravár alsó között. A Nóraréti megálló 2 vágányos állomássá alakult. Az 13,5 km-es új részen további 4 megálló lett kialakítva. Fegyuvár-Fehérháza-Nóravár közötti bejárható vonalszakasz közel 21 km, személyvonati menetidő 26 perc. A vonalon jelenleg próbafutások zajlanak, várható átadása még ebben az évben.

Alkalmazott jelzések, táblák:

A szolgálati
helyeken menetrend szerint megálló személyszállító vonatok megállási
helyének jelzése.
Megállóhelyre
figyelmeztető tábla. Általános fékúttávolságban kell őket felállítani
A különleges
útátjárójelző. Figyelj-jelzés adására utasítja a mozdonyvezetőt.
Az egyszerű
útátjárójelzo fokozott figyelésre hívja fel a mozdonyvezeto figyelmét.
Tolatási
határjelző
Nyíltvonali
munkahely fedezésére szolgáló jelző. A jelzőeszközhöz érkező jármű vezetője
Figyelj-jelzést köteles adni.
Fűtőházi sebesség
korlátozás 30 km/h
A lassúmenet
előjelzőn az alkalmazható sebesség tizedértéke van feltüntetve. 40km/h-s
lassú jel
Legfeljebb az
előjelzőn jelzett sebességgel szabad továbbhaladni. Lassú jel kezdete
A
sebességkorlátozás feloldva, azonban a sebességet csak akkor szabad növelni,
ha a vonat utolsó járműve is elhaladt már a jelző mellett.
30 m-re van
elhelyezve attól a helytől, amelytől kezdve kikapcsolt főmegszakítóval kell
közlekedni.
30m-re van
elhelyezve attól a helytől, amelytől kezdve bekapcsolt főmegszakítóval lehet
közlekedni.
A “Figyelmeztetőt”
az “Áramszedőt le”, “Főmegszakítót ki”, “Fázishatár”, valamint nem állandó
jellegű “Villamos mozdony állj” jelzok előtt 250 m távolságban kell kitűzni.
A fázishatár jelző
azt a mintegy 60 m feszültségmentes felsővezetéki szakaszt jelöli, amelyet
két különböző alállomásról táplált felsővezetéki körzetet választ el
egymástól. Parancsot ad a főmegszakító kikapcsolására.
Feszültség alatti
berendezés
Vörös jelző
meghaladása hívó jelzés mellett, behaladás max 15 km/h
Szabad a
továbbhaladás maximum 40 km/h sebességgel, a következő jelzőn Megállj!
jelzés várható.

Képek a pályáról

Nóravár végállomás
Nóravár alsó
Fegyuvára fűtőház
Fegyuvára

Menetrend

Távolság (Km) Állomás Érkezik Indul
0,0 Fegyuvára fűtőház 15:54:00
0,7 Fegyuvára 15:57:00 15:57:30
4,0 Bébéháza 16:01:00 16:01:30
6,7 Nórarét 16:04:30 16:05:00
10,1 Nóravár alsó 16:07:55 16:08:30
10,6 Nóravár 16:10:00

FTRAIN 2:

Az Ftrain 2. vonal is a MÁV ZRT-vel együtt működő magyar jellegű magánvasúti pálya. Elővárosi nagyvasúti üzemeléssel működő villamosított vonal. A vonal érdekessége, hogy a fűtőházból is indulhatunk egy fékpróba elvégzése után. Nórarétig az Ftrain 1. vonalával azonos vonalon lehet közlekedni, ezután kettéválik a vonal és egy 14 km-es 4 megállós kerülő után Nóravár alsón újra csatlakozik a két vonal.  Az új vonalon már közlekedhetünk a menetrendszerinti személyvonatokon kívül, gyorsvonattal, illetve gőzős által húzott nosztalgiavonattal. Nórakút állomáson kisvasúti csatlakozása is van.

Az új csomag tartalmaz az 1-es vonalon is újdonságot, mint például mehetünk tehervonattal vagy gépmenetbe egy fekve maradt tehervonatért is amit aztán toltmenetbe Nóravár alsóra betolhatunk (ha a Ftrain_1_tolatos3a.csv és Ftrain_1_tolatos3b.csv-t egymás után játsszuk) és pálya építéssel is találkozhatunk ahol hívó mellett kell majd közlekedni.

  • Ftrain 2 készült: 2006-2007. évben
  • A pályát készítette : Fehér György
  • Email: desiro16@freemail.hu
  • Utolsó frissítés : 2016

Legfontosabb pályaadatok:

  • Útvonal hossza : 21 800 m
  • Menetidő : változó 25-30 perc
  • Megengedett legnagyobb sebesség: 100 km/h
  • Megállók száma: 9 +1 depó
  • Programban használt legkisebb ív: 500m
  • Leghosszabb állomásköz: 4 452m
  • Legrövidebb állomásköz: 600 m
  • Legnagyobb emelkedő: 15 ezrelék
  • Legnagyobb lejtés: 15 ezrelék

Sebességkorlátozások:

  • Fűtőház területén : 30 km/h
  • Fegyuvár állomás 40 km/h
  • Bébéháza állomás- Bébéháza kijárat között 50 km/h 600m hosszon
  • Bébéháza kijárat2b válton: 40 km/h, 85 méter hosszon
  • 2. alagút előtt és 3. alagut után a 8100-9100 szelvény között: 80 km/h, 1000 méter hosszon
  • Ménesház állomás után az 14450-14700 szelvény között 50 km/h 250 m hosszon
  • Nórakút után az 17550-17750 szelvény között a hídon 80 km/h, 200 méter hosszon
  • Nórarét állomás: 40 km/h

Fázishatár:

  • 1. alagút 2600-2800 szelvény között
  • Villamosított járműveknél a kontroller és az irányváltó legyen “N” pozícióban!

Állomások:

  • Fegyuvár fűtőház
  • Fegyuvár
  • Bébéháza
  • Nórarét
  • Fehérháza alsó
  • Fehérháza
  • Ménesház
  • Nórakút
  • Nóravár alsó
  • Nóravár

Alkalmazott jelzések, táblák:

A szolgálati
helyeken menetrend szerint megálló személyszállító vonatok megállási
helyének jelzése.
Megállóhelyre
figyelmeztető tábla. Általános fékúttávolságban kell őket felállítani
A különleges
útátjárójelző. Figyelj-jelzés adására utasítja a mozdonyvezetőt.
Az egyszerű
útátjárójelzo fokozott figyelésre hívja fel a mozdonyvezeto figyelmét.
Tolatási
határjelző
Nyíltvonali
munkahely fedezésére szolgáló jelző. A jelzőeszközhöz érkező jármű vezetője
Figyelj-jelzést köteles adni.
Fűtőházi sebesség
korlátozás 30 km/h
A lassúmenet
előjelzőn az alkalmazható sebesség tizedértéke van feltüntetve. 40km/h-s
lassú jel
Legfeljebb az
előjelzőn jelzett sebességgel szabad továbbhaladni. Lassú jel kezdete
A
sebességkorlátozás feloldva, azonban a sebességet csak akkor szabad növelni,
ha a vonat utolsó járműve is elhaladt már a jelző mellett.
30 m-re van
elhelyezve attól a helytől, amelytől kezdve kikapcsolt főmegszakítóval kell
közlekedni.
30m-re van
elhelyezve attól a helytől, amelytől kezdve bekapcsolt főmegszakítóval lehet
közlekedni.
A “Figyelmeztetőt”
az “Áramszedőt le”, “Főmegszakítót ki”, “Fázishatár”, valamint nem állandó
jellegű “Villamos mozdony állj” jelzok előtt 250 m távolságban kell kitűzni.
A fázishatár jelző
azt a mintegy 60 m feszültségmentes felsővezetéki szakaszt jelöli, amelyet
két különböző alállomásról táplált felsővezetéki körzetet választ el
egymástól. Parancsot ad a főmegszakító kikapcsolására.
Feszültség alatti
berendezés
Vörös jelző
meghaladása hívó jelzés mellett, behaladás max 15 km/h
Szabad a
továbbhaladás maximum 40 km/h sebességgel, a következő jelzőn Megállj!
jelzés várható.

 Képek a pályáról

Fegyuvár karbantartó műhely
Fegyuvár bejárat
Fehárháza alsó
Fehérháza
Fehérháza –
iparvágány
Ménesház
Nórakút után talákozás a keskenynyomközű vasúttal
Nóravár végállomás

Menetrend

Távolság (Km) Állomás Érkezik Indul
0,0 Fegyuvára fűtőház 15:54:00
0,7 Fegyuvára 15:57:00 15:57:30
4,0 Bébéháza 16:01:00 16:01:30
6,7 Nórarét 16:04:30 16:05:00
10,1 Fehérháza alsó 16:08:00 16:08:30
10,7 Fehérháza 16:10:00 16:11:00
14,2 Ménesház 16:14:30 16:15:10
16,7 Nórakút 16:17:55 16:18:20
21,1 Nóravár alsó 16:22:10 16:22:30
21,6 Nóravár 16:24:00

A pályán használt járművek:

A vonatok a linkekre kattintva tölthetők le a készítőik oldalairól.

Telepíthető az openBVE csomagkezelőjével · Installable by openBVE’s package manager

Pálya letöltése · Download route


Hogyan kell ezt telepíteni? · How do I install this?

Vonatok letöltése · Download trains


Hogyan kell ezt telepíteni? · How do I install this?

Hozzászólások lezárva.